Vijesti iz školske knjižnice

Učenici sedmog i osmog razreda posjetili Zagreb

Početkom mjeseca prosinca učenici mlađih razreda matične i područnih škola te učenici petih, sedmog i osmih razreda realizirali su sadržaje terenske nastave u Rijeci i Zagrebu.

U petak, 2. prosinca, učenici sedmog i osmog razreda proveli su sadržajem ispunjen dan u glavnom gradu. Ponovno nam se, nakon nekoliko godina, pružila prilika posjetiti zgradu Hrvatske radiotelevizije. Kao i uvijek, uz stručno vodstvo gospođe Nade Chedid, naši su učenici mogli naučiti  mnogo o tome kako nastaje televizijski program, tko je sve i na koji način odgovoran u procesu nastajanja istog. Naravno, najveće uzbuđenje zavladalo je prilikom ulaska u studio iz kojeg se emitira emisija Qatara, kao i u onom u kojem se trenutno snima novogodišnji program. Nakon HRT-a uslijedio je posjet Muzeju čokolade. Učenici su saznali mnoštvo zanimljivosti iz bogate povijesti proizvodnje čokolade, ali ne samo to. U svakoj od šest prostorija degustirali su različite vrste čokolade u odlično osmišljenom, zanimljivom i interaktivnom Muzeju. Pravi doživljaj grada Zagreba uslijedio je na Trgu bana Jelačića odakle je započeo naš obilazak pod vodstvom Josipe Šiklić, poznatije kao „Purgerica“. Ona nam je približila Zagreb na sasvim drugačiji način, kroz obilje zanimljivih priča iz uzbudljivog i manje nam poznate prošlosti grada, a za to vrijeme na licima naših učenika mogli su se primijetiti izrazi oduševljenja i znatiželje.  Ovim putem od srca zahvaljujemo Josipi što nam je Zagreb približila na potpuno nov i očaravajuć način te nam priredila susret za pamćenje!

Više fotografija u fotogaleriji.

objavio: Marina Rade   datum: 12. 12. 2022.

« Svibanj 2024 »

Priznanje